بالانس واحد يک نيروگاه گازی فردوسی مشهد
بالانس واحد يک نيروگاه فردوسی مشهد
سپتامبر 28, 2019
آنالیز ارتعاشات و بالانس فن های سانتریفیوژ 2

تعمیرات اساسی الکتروفن های صنایع کاشی سرامیک

شرکت ویستا پایش راد با اتکا به پرسنل خبره و ماهر خود که سالهای زیادی در صنایع مختلف تجربه نگهداری و تعمیرات تجهیزات دوار و ماشی  آلات محختلف را کسب نموده اند. هم اکنون افتخاردارد که یکی از پیمانکاران خوشنام و صاحب سبک در زمینه تعمیرات اساسی صنایع مختلف مانند نیروگاهها ، پالایشگاهها ، صنایع کاشی و سرامیک ، صنایع فولاد و …. می باشد .

در فروردین سال ۱۳۹۹ علیرغم شرایط دشوار و سخت کار به دلیل شیوع ویروس کرونا، پروژه تعمیرات اساسی ۱۵۰ دستگاه الکترو فن صنایع کاشی و سرامیک بامدد الهی و تلاش همکاران عزیز، با موفقیت و زودتر از زمان بندی انجام شد.

استراتژی نگهداری و تعمیرات در صنایع کاشی و سرامیک بصورت ترکیبی از استراتژی تعمیرات پیشگیرانه PM و استراتژی تعمیرات پیش بینانه CM می باشد. تعمیرات اساسی فن‌ها امریست که بطور سالیانه در کارخانجات کاشی و سرامیک انجام می‌گردد و به بازدهی بیشتر تولید در طول سال می‌انجامد. به کمک آنالیز ارتعاشات در زمان قبل از شروع تعمیرات، می‌توان در زمان و هزینه تعمیرات صرفه‌جویی کرد. با استفاده از آنالیز ارتعاشات بر روی فن ها و موتور‌های الکتریکی، وجود هرگونه مشکل و یا خرابی (به خصوص خرابی بیرینگ ها) به سادگی قابل تشخیص است. پس از تشخیص عیب، تجهیزاتی که خرابی بیرینگ در آن‌‍‌ها تشخیص و قطعی شده باشد (فن یا الکتروموتور) دمونتاژ شده و عملیات تعویض بیرینگ بر روی ‌آن‌ها انجام می‌گیرد. پس از تعویض بیرینگ‌های معیوب عملیات مونتاژ آغاز می‌گردد.
بعد از اتمام عملیات تعمیرات، نوبت به بالانس در محل فن‌ها میرسد . پس از انجام بالانس دینامیکی فن‌هایی که در آنالیز ارتعاشات، نابالانس تشخیص داده شده بود، فنها در مدار قرار گرفته و جهت اطمینان، مجددا تحت تست ارتعاش سنجی قرار می‌گیرند.