دیافراگم پالس جت

در  توربین های گازی هوای ورودی توسط فیلترهای نصب شده در سیستم ایرینتیک تمیزکاری شده و بدون هیچ گونه ذرات معلق و گرد و غبار  وارد کمپرسور  می شود. به مروز زمان تراکم ذرات گرد و خاک روی سطح فیلترها بالا رفته که منجر به کاهش حجم هوای ورودی به توربین گاز و کاهش راندمان می شود. برای اینکه از فیلترکارتریجی در مدت زمان بیشتری بهره برداری و استفاده کنیم،از سیستم پالس جت (Pulse Jet) برای تمیزکاری این فیلترها استفاده می شود. در این عملیات فیلترها به صورت counter – flux توسط جت هوای فشرده تمیز می‌شوند

در سیستم پالس جت توربین های V94.2 ،هوای خروجی از آخرین مرحله کمپرسور توربین گازی V94.2 با فشار ۱۰bar و دمای ۳۳۰ºC برای عملیات پالس جت استفاده می شود. ابتدا دمای هوا در یک مدل حرارتی کاهش یافته و سپس به کمک رگولاتور ولو (Regulator valve) فشار آن نیز کاهش پیدا می کند.سپس این هوای خنک شده و کم فشار که دیگر به کارتریج فیلتر آسیب رسان نمی باشد به هدرهای پالس جت نصب شده در محوطه سایلنر باکس ارسال میشود.در پایان با فرمان سلونوئید ولو، دیافرگم پالس جت  جابجا شده و  هوای فشرده به کمک نازل پالس جت در خلاف جهت حرکت هوا به داخل فیلتر تزریق شده و  در کسری از ثانیه فیلتر کارتریجی  را تمیزکاری می کند.

در یک واحد توربین گازی تعداد ۱۲۰۰ عدد فیلتر وجود دارد که برای هر ۸ عدد فیلتر یک ولو پالس جت تعبیه شده است و در مجموع ۱۵۰ عدد پالس ولو در سیستم ایراینتک وجود دارد. در توربین گازی V94.2 ولوهای مورد استفاده از برندهای TAEHA کشور  کره و یا MEC AIR ایتالیا می باشد. این ولوها داری چندین مرحله دیافراگم می باشد که پتقریبا پس از یکسال عمر آنها تمام می شود و باید تعویض گردد. در حال حاضر به دلیل شرایط تحریم این دیافراگم ها یا به کشور ما وارد نمی شود یا  با قیمت های چند برابری و زمان طولانی در اختیار نیروگاهها قرار می گیرد. دیافراگم های ساخته شده توسط دپارتمان ساخت و تولید  شرکت ویستا پایش راد، در اختیار صنعت برق کشور قرار گرفته تا گامی کوچک جهت خدمت رسانی به این صنعت برداشته باشیم.

دیافراگم پالس والو  نوع TAE-HA کره ای

پوشش این نوع دیافراگم به صورت یک لایه می باشد که با توجه به فشار وارده بر آن حین عملکرد می تواند از مواد لاستیکی مختلف ساخته شود. این مواد می تواند ترکیب مختلف HNBR، NBR، پلی سولفید و یا لاستیک سیلیکون می باشد.

نسبت به نوع مواد به کار رفته در ساخت، دیافراگم ها می تواند در شرایط دمایی ۵۰- تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد و محدودیت فشاری ۸ بار عملکرد داشته باشند.

  • جنس دیافراگم HNBR
  • مسلح شده با قرار دادن واشر فلزی
  • ساخت به روش تزریق لاستیک
  • انجام تست فشار و عملکرد

پارامترهای فنی

درجه حرارت: ۱۰- تا ۵۵+

محیط کار: هوا تمیز

رطوبت نسبی: کمتر از ۸۵%

فشار Blowing عرضه کننده: بهتر است ۰٫۳ ~ ۰٫۶ MPa

جنس دیافراگم HNBR

مسلح شده با یک لایه منجید نسوز

ساخت به روش تزریق لاستیک وپلاستیک

ساخت سیت و قفل کن از پلاستیگ PP

انجام تست فشار و عملکرد

جنس دیافراگم HNBR

ساخت به روش تزریق لاستیک – انجام تست فشار و عملکرد

دیافراگم پالس والو مدل MEC AIR ITALY

  • ساخت دومرحله دیافراگم
  • جنس قطعات فلزی از استیل ۳۰۴
  • جنس مسیر بالانسینگ هوا از مفتول برنجی
  • کیفیت بسیار بالای برشکاری و ماشینکاری
  • جنس دیافراگم از بهترین دیافراگم از بهترین دیافراگم دو لایه منجید آلمانی