دپارتمان آموزش و مشاوره

مقالات

کارگاه های آموزشی

دوره های آموزشی

یکی از اهداف شرکت ویستا پایش راد در دپارتمان آموزش و مشاوره، برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با CM می باشد که این دوره ها در محل شرکت و یا به درخواست کارفرما در محل صنعت مربوطه برگزار خواهد گردید. هدف از برگزاری دوره های آموزشی بالابردن سطح دانش فنی کاربران واحدهای صنعتی و بهبود عملکرد فنی ایشان در ارتباط با تعمیر و نگهداری تجهیزات صنعتی می باشد. به امید اینکه با افزایش دانش فنی نیاز کشورمان به مرور به منابع خارجی کمتر و شاهد رشد و شکوفایی صنعتی هر چه بیشتر در ایران باشیم.

آبان ۱۵, ۱۳۹۸

استاندارد پایش وضعیت

مرداد ۱۸, ۱۳۹۸
مهندس جهان شاهلو در سمینار پایش وضعیت

سمینار آموزشی پایش وضعیت در صنایع آب و برق، نفت و گاز، فولاد و سیمان برگزار شد

سمینار آموزشی پایش وضعیت در صنایع آب و برق، نفت و گاز، فولاد و سیمان در پردیس فنی و مهندسی دانشگاه شهید بهشتی در شهر تهران برگزار شد. این سمینار با سخنرانی و خوش آمدگویی آقای دکتر عباس رهی از اساتید هیئت علمی دانشگاه شهید عباسپور شروع شد. در ادامه آقای مهندس علی جهان شاهلو   به ارائه تخصصی پرداختند. آقای مهندس جهانشاهلو در خصوص تکنیک های پایش وضعیت و کاربردهای تکنیک آنالیز ارتعاشات و مثالهایی عملی از کاربردهای آنالیز ارتعاشات در عیب یابی تجهیزات دوار مانند انواع پمپ ها ، فن ها ، گیربکس ها و ... پرداختند. سپس Mr Anton Azovtsev . آنتون آزووتف نماینده شرکت  VAST Vibrotek با معرفی کمپانی Vast بصورت عملی انالایزر ارتعاشات و ارتعاش سنج DC23  را تشریح نمودند.
مرداد ۱۵, ۱۳۹۸
سمینار پایش وضعیت در صنایع ریلی

سمینار آموزشی پایش وضعیت در صنایع ریلی برگزار شد

اولین سمینار آموزشی پایش وضعیت در صنایع ریلی که در دانشکده راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران در شهر تهران برگزار شد. این سمینار با سخنرانی کارشناس ارشد، مهندس علی جهان شاهلو و نماینده شرکت VAST vibrotek، آنتون آزووتف همراه بود. در ابتدا مباحث اهمیت وجود پایش وضعیت در صنعت و نقش به سزای آن در کاهش هزینه های مربوطه مطرح شد به طوری که سبب کاهش 40 تا 50 درصدی در تعداد کار تعمیراتی متوسط و بزرگ و 30 درصد کاهش مخارج خواهد نمود.
مرداد ۱۳, ۱۳۹۸
بالانس توربین در محل

بالانس در محل (Field Balance)

وقتی که ارتعاشات در یک توربین بالاتر از حد مجاز باشد و عیب مربوطه نیز آنبالانسی تشخیص داده شود. با اندازه گیری دامنه و فاز ارتعاشات نسبی و مطلق یاتاقان ها می توان نسبت به بالانس اقدام نمود. بالانس ترکیبی از هنر و علم می باشد، علم آن در واقع آشنایی و تسلط در محاسبات بردارها و هنر ناشی از نحوه انتخاب صفحه بالانس است. سرعت بالانس مقدار و محل وزنه آزمایشی و محل دیتابرداری می باشد. در موفقیت در پروژه ها و شرایط پیچیده تجربه نقش بسیار مهمی دارد و دقت در جزییات برای موفقیت ضروری می باشد.